Welkom op mijn weblog
Weblog van Arjan Gout.
Gestart op 7 juli 2007; de concert-klimaatdag van Al Gore.
Mijn Links
*
*
*
*
* * *
Stuur een e-mail
Plaats mij op de maillijst
[Je ontvangt dan eem mailtje als er een nieuw bericht is geplaatst. Je kunt op elk moment weer opzeggen.]
KALENDER
Klik op een datum om de postings van die dag te zien:
« May 2012 »
| Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun | | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
| 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
| 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
| 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
| 28 | 29 | 30 | 31 | |
|
Kafka leeft nog. En hij woont in Nederland.

En het houdt maar niet op!
Alweer een mogelijke blunder van onze rechterlijke macht. Opnieuw een onderzoekscommissie die een 'afgedane' zaak aan de kaak stelt. Deze keer de twee meisjes uit Twente, van 10 en 12 jaar, die een reeks andere - nog veel jongere - kinderen seksueel hadden 'gemolesteerd'. De ouders en een oom van de meisjes werden opgepakt, opgesloten en veroordeeld. Alleen de vader, Hennie K., zit nog vast. En niet zo'n beetje ook: acht jaar cel plus tbs.
Vanavond legde prof. Hans Crombag, lid van de onderzoekscommissie, uit hoe zowel de rechercheurs als het OM, als ook de rechters, zich hadden laten meeslepen door heftige emoties. In het dorp gonsde het van de geruchten, de daders waren al aangewezen. Het opsporings- en vervolgingsapparaat sloot zich hier kritiekloos bij aan. Crombag benoemde dit fenomeen als: 'collective story telling'.
Vrij vertaald: 'Op de brandstapel met die heks!' (Denk aan de zaak Lucia de Berk!)
Politie, OM en rechters volgden gedwee de volkswoede, en pasten de waarheidsvinding geruisloos aan, aan het 'gesundenes Volksempfinden'. Hoe populistisch is onze rechterlijke macht? Misschien kan zelfs Wilders er nog van leren?
De beweerde dader, Hennie K., zal - tenzij de Hoge Raad alsnog herziening toewijst - vrijwel zeker de rest van zijn leven in gevangenschap moeten doorbrengen. Levenslang dus. Maar het was toch 8 jaar? Jawel, maar de adder onder 't gras zit 'm in die tbs. Een Catch 22-situatie.
Stel u voor.
U wordt beschuldigd van een (zwaar) misdrijf. U weet dat u onschuldig bent, maar toch wordt u veroordeeld. Inmiddels weten wij hoe gemakkelijk dat gaat. U hoeft alleen maar ergens op het verkeerde moment, op de verkeerde plaats te zijn geweest en/of een belletje te hebben gedaan met uw mobieltje en u kunt zomaar aan de bak zijn.
U wordt - in de aanloop naar uw rechtszaak - tijdelijk in het Pieter Baan Centrum geplaatst, voor onderzoek naar uw psychische toestand.
Deze plaatsing gaat u met groot zelfvertrouwen tegemoet. Want u weet dat er niets uit te zoeken valt, u bent immers geen dader. De onderzoeken en vraaggesprekken waaraan u wordt onderworpen, over uw vermeende neigingen tot pedofilie, kleptomanie, smet- of pleinvrees of enige vorm van psychopathie verwijst u met de nodige humor naar de prullenbak. Die humor doet u de das om.
De rechter oordeelt dat u - na het uitzitten van de opgelegde celstraf - behandeld dient te worden. En daarmee valt u in het tbs-zwaard. Want dan komt u terecht in een Kafka-achtig dilemma.
Er is namelijk maar één manier om uit een tbs-situatie te komen.
Jezelf laten behandelen, en gewillig meewerken aan die behandeling.
Behandeling is echter pas mogelijk, wanneer er een patiënt is. Je zult dus eerst moeten erkennen dat je 'patiënt' bent. Dat betekent dat je met twee vaststellingen akkoord zult moeten gaan: 1) Ik heb het misdrijf begaan en 2) De conclusie van het Pieter Baan Centrum (dat ik ten tijde van het beweerde misdrijf geheel of deels ontoerekeningsvatbaar was) was juist.
Maar wat nu als 1) en 2) niet juist zijn?
Wat zou u doen?
Behandeling weigeren, in de wetenschap dat u geen dader bent, en niet ziek bent? En dus absoluut niet behandelwaardig. Maar tevens wetend dat u dan de rest van uw leven opgesloten zult blijven!
Of: de strategische keuze maken om 'mee te bewegen', d.w.z. liegen dat u het wel heeft gedaan? Dan bent u 'dader' en behandelwaardig (want u accepteert dan ook dat u geestelijk ziek bent).
U volgt de voorgeschreven (groeps)therapieën, u doet uw best en met een beetje geluk staat u over een of twee jaar weer op vrije voeten.
U bent dan weer vrij, en u bent in de ogen van het 'apparaat' nu een aangepast burger. Maar u weet ook dat u uw persoonlijkheid voorgoed kwijt bent. En u schaamt u over uzelf. Omdat u zich - onder staatsdwang - hebt laten intimideren om uw integriteit en uw principes op te geven. U zult zich daarna nooit meer veilig voelen in deze maatschappij, in uw eigen Nederland. Omdat u weet dat het niet klopt. En dat u nu zelf medeplichtig bent geworden aan deze waarheidsverminking.
Maar... u mag het uzelf vergeven. Want u kon niet anders!
U kon niets anders doen dan toegeven - schuld bekennen - voor een misdrijf waaraan u volstrekt onschuldig was. Omdat het de enige manier was om te ontkomen aan de dwang van levenslange opsluiting, in tbs-termen: de long stay.
Een systeem dat - heel bewust en weloverwogen - mensen in een dergelijke situatie brengt, en hen in zo'n weerzinwekkend dilemma tot een keuze dwingt, is naar zijn aard (ik kan er echt geen beter woord voor vinden) ten gronde pervers.
Kafka is niet dood!
Hij leeft nog steeds. En hij woont in Nederland.
Wanneer gaan wij ons eindelijk eens van deze schande bevrijden?
Update 19/12: lees ook dit artikel.
|
Posted: 23:03, 18 December 2007 |
Add Comment |
Untitled Comment
| Goed stuk! |
Posted by hanss at 04:34, 19 December 2007 |
Link |
|
Silly, silly Judge, there's nobody to forgive your mistakes.
| Bloody right ! |
Posted by hkdh at 05:12, 19 December 2007 |
Link |
|
Untitled Comment
Hennie Knobbe heeft gewoon bekend ,maar op advies van zijn advocaten heeft ie de bekentenis maar weer ingetrokken ..en dus kan deze bekentenis niet meer gebruikt worden als bewijs....ik weet niet of het je ook opvalt dat ontkenning de beste verdediging is in heel veel zaken ,dat dachten zijn advocaten ook en met wat meer mazzel was Hennie Knobbe (die zeker weten wel schuldig is en echt niet zielig ),gewoon op vrije voeten gekomen wegens gebrek aan bewijs ....klakkeloos alles aannemen wat deskundigen roepen is ook levensgevaarlijk hoor .
Er zijn nu blikken vol deskundigen losgetrokken om Hennie K . (zeer ten onrechte overigens)weer op vrije voeten te krijgen .....wanneer wordt er eens naar de slachtoffers geluisterd ,zij weten in tegenstelling tot al die deskundigen, uit eigen ervaring wat voor monster er schuilt in deze wolf in schaapskleren die Hennie Knobbe heet!!!
En dan vinden we het met zijn allen gek dat mensen geen aangifte meer doen van dit soort zaken ,de daders in dit soort zaken krijgen de meest fantastische advocaten ,waar de slachtoffers het met heel wat 'minder' moeten doen vaak ,vervolgens wordt er dan een heksenjacht op niet de dader ,maar de slachtoffertjes geopend ..ze zijn of zwakbegaafd en niet betrouwbaar.... ze zijn met teveel, dan is het opeens massahysterie en dus ook weer ongeloofwaardig ....ze vertellen allemaal dezelfde dingen over de dader....oei.. weer niet goed ze hebben vast allemaal met elkaar gepraat ..er is maar een slachtoffer ....tja ..dan is het het woord van het slachtoffer tegn dat van de standaard ontkennende dader ..weer niet goed dus ....zijn er mensen die wel de slachtoffertjes geloven ...aiaiaiai...hier hebben we dan dus duidelijk een gevalletje van massahysterie en tunnelvisie ....heeft er een berichtje in de kranten gestaan ...o ja ...nee wacht even... alle slachtoffertjes hebben alles wat ze vertellen uit de berichtgeving over de zaak ....Dat er in het geval Hennie Knobbe al jarenlang meldingen binnen kwamen bij politie daar hoor je niks over ..nee ...de familie kwam terecht bij hulpverlening ..af en toe een homevideotrainer over de vloer en zolang de familie daar aan meewerkte kon politie niet ingrijpen ..Hennie wist precies hoe alles werkte dus niet zo moeilijk he ....gevolg 14 jaar of langer kon ie vrijwel ongestoord zijn gang gaan ,zijn eigen kids zouden met een beetje mazzel (dankzij zijn zeer ernstige bedreigingen noemden veel slachtoffers wel de namen van zijn dochters ,maar durfden niet over zijn aandeel in het misbruik te vertellen) als enige opgepakt en gestraft worden ,wat dus in eerste instantie ook gebeurde!!
Fijn ventje he die Hennie Knobbe ,wilde dus zijn eigen kinderen op laten draaien voor zijn eigen perversiteiten
|
Posted by Anonymous at 13:54, 14 March 2009 |
Link |
|
hoezo ontkennen en niet vrij komen
Hennie Knobbe ,met exclusief advocaat Knoops en heel bataljon ''deskundigen' in de aanslag, komt door blijven ontkennen en na nooit behandeld te zijn geweest ,gewoon vrij hoor (zie je wel ..ontkenning is toch ..zo blijkt hier maar weer eens ...de beste verdediging !!)
Lekker he ..straks dus weer onnodige slachtoffers van deze levensgevaarlijke zedendelinquent waarna dan al die zogenaamde deskundigen en zijn advocaat weer de ''achterboks'' ,aan gan trekken en vooral ''niet thuis '',geven !! |
Posted by Anonymous at 15:30, 16 March 2009 |
Link |
|
Hennie Knobbe ..Heksenjacht???
en wie liggen hier nu op de brandstapel dan ????
Niet de dader ...nee...zijn tientallen slachtoffers die ook nog eens trappen na krijgen van hen die klakkeloos alles geloven wat 'deskundigen', beweren.
Hoop dat Knoops eens goed naar de film ''The devils Advocate'' gaat kijken ...hij kan nu nog terug !!! |
Posted by Anonymous at 15:51, 16 March 2009 |
Link |
|
|
|