Gisteren zijn we op verjaarsvisite geweest bij schoonmama en dat was erg gezellig. We hebben zitten keuvelen onder het genot van hapjes en drankjes en er zijn herinneringen opgehaald aan de broer van mijn lief. Hij stierf op zijn 23ste aan de gevolgen van de Ziekte van Duchenne. Schoonmama gaat verhuizen en is zodoende allerhande dingen aan het opruimen. Daar kwamen de tekendoos en andere dingetjes van school te voorschijn. Ook de doos met alle rouwkaarten, ontvangen na het overlijden van broer, zijn bewaard gebleven. Daar doorheen bladeren is confronterend, ook voor mijn lief, al laat hij geen spoor van emotie zien. Dus helemaal zeker weten doe ik dat niet.
Kwebbel heeft al vaak gehoord over het broertje van papa, die er niet meer is, maar echt beseffen doet ze het nog niet. Ik heb een link gelegd naar haar kleine babybroertje en er begon daar iets te dagen geloof ik. Ik vind het soms moeilijk, de manier waarop Kwebbel praat over zaken die in mijn ogen nogal heftig zijn. Dat doet ze natuurlijk omdat ze nog niet begrijpt wat het inhoud, maar ik merk dat ik er moeite mee heb. Het hoort er allemaal bij, en in haar familie zijn nogal wat tragische sterfgevallen geweest. Die zullen nooit meer verdwijnen dus zal ze er steeds dingetjes over blijven horen.
Het regent buiten, het lijkt wel of de wolken voluit open staan om het hemelwater met bakken tegelijk naar beneden te laten kletteren. Echt weer om binnen te blijven op deze zondagmiddag. Ik zal eens proberen of ik nog wat creatiefs uit mijn vingers kan persen. Alles ligt er klaar voor, ik moet het nu alleen nog even doen  |