Bijverdienen? Zinngeld (tip!)
Surfrace (tip!)
MoneyMiljonair Euroclix
Gratis Korting
Zorgpremie goedkoper?
In Eigen Woorden

Meanderen

Posted in Vanbinnen

Gisteren had ik zo’n moment dat alles klopte, heel mijn leven voelde fijn aan en ik kon mijn geluk bijna aanraken.
Vanochtend was het weer weg. Niet dat ik ineens ongelukkig was, maar ik realiseerde me voor de duizendste maal: ultieme geluksgevoelens overvallen je, laten zich niet plannen. En geluk laat zich zeker niet vasthouden, prolongeren. Het is meer als een meanderende rivier die even bijna stil houdt in de bochten.
Ik was wat ongedurig vandaag. Werk dat ik had willen doen, moet nog even wachten omdat ik eerst nog bepaalde informatie van anderen moet krijgen.
Als alternatief ging ik maar eens op zoek naar een nieuw verhaal om te vertellen. Heb een mapje aangelegd met ‘mogelijke verhalen’, maar niet een daarvan kon mij nu bekoren. Ineens sprong me een jeugdboek in gedachten. De hoofdpersoon vult een lang gekoesterd verlangen in via droombeelden, en dan wordt ineens zijn wens in het echt toch vervuld. Het duurt even voor hij af kan stappen van de fantasie... Misschien dat dit verhaal het gaat worden. Ik moet van het boek nog altijd huilen als ik het weer herlees. Moet het flink inkorten en bewerken om er een ‘vertelverhaal’ van te maken.
Door me de meest droefmooie passages uit het verhaal voor de geest te halen, stroomde mijn innerlijke rivier onaangekondigd een nieuwe ‘geluksbocht’ binnen. En daarna meanderde ik weer verder, naar de ingeving om dit blogje te schrijven.

20:47 - Monday 31 January 2011 - post comment


Boek?

Je maakt me erg nieuwsgierig naar dat jeugdboek... ik herken het niet uit m'n eigen herinneringen aan jeugdboeken, om welk boek gaat het, als ik vragen mag?

hgr
annelies steenbrink

Anonymous - 20:14 - Thursday 3 February 2011


Last Page Next Page
Description
Dit weblog gaat over het leven en over mijn leven. De teksten en gedichten die ik hier in het licht zet, schrijven soms los wat vast zit, en andere keren juist vast wat los zit. Graag deel ik mijn denksporen met jou, lezer. Je eventuele reactie is welkom! Saskia
Home
User Profile
Archives
Categories
- Droomsporen
- Er is meer...
- Gedichten
- Het leven
- Hmmm!
- Inspirerend
- Lang geleden
- Liefde
- Mijmeringen
- Schrijven
- Souvenirs
- Vanbinnen
- Verhalen
Links
Werkende Woorden
Weerklank
Tussen woord en beeld
Dichtbundel Grijs geluk
Dichtbundel Vroeger of later
Stichting Vertellen
Schrijven Online
De Voorde
NIEUW!! In het voorbijgaan
Recent Entries
- Nieuw weblog!
- What's in a name...
- Nieuwe schoenen?
- Wegens geluk gesloten
- Meanderen
- Vanachter de spiegel
- Vroeger of later
- Kicken
- De TAO van Doornroosje
- Herkenning
Geld verdienen met je website ? - Meer bezoekers via Autosurf - Zelf ook een weblog maken? - Cursus verhalen schrijven - Statistieken gratis proberen