Voor dit recept heb je het zogenaamde Chinees 5-kruidenpoeder nodig. Ik was dat ingrediënt al wel eens eerder in recepten tegengekomen maar wist niet wat het was en eerlijk gezegd heb ik dat behoorlijk onderschat. Sinds onze bezoekjes aan Chinatown Amsterdam weet ik wat meer over de Chinese en Thaise keukens. Het Chinees 5-kruidenpoeder bevat de vijf smaakgroepen zoet, zout, bitter, zuur en scherp en bestaat uit kaneel, venkel, kruidnagel, peper en steranijs en dat geeft de gerecht toch écht een heel ander smaakje. Gewoon proberen dus; deze kruidige zalm van de grill
- 500 gr zalmfilets, in vier gelijke stukken
- 3 tl Chinees 5-kruidenpoeder
- 1 sinaasappel
- 200 gr peultjes
- 25 gr boter
- zout
Laat de boter smelten (bijv. in de magnetron) en smeer de vis hier mee in. Strooi het 5-kruidenpoeder erover.
Boen de sinaasappel schoon en snij er 3 dunne, grote plakken af. Snij deze vervolgens in vieren. Besmeer deze partjes ook met wat boter.
Verwarm de grill(-pan) en rooster de stukken zalm in zo'n 4 minuten per kant tot er mooie bruine grillstrepen staan. Vis hoeft niet helemaal gaar te zijn.
Kook de schoongemaakte peultjes in 10 min. in ruim water met zout tot ze gaar zijn.
Leg de stukjes sinaasappel in de grillpan bij de zalm en rooster ze enkele minuten mee.
|