Banderillas zijn die vreselijk gruwelijke felgekleurde spiezen met weerhaken die ze in een stier steken tijdens het stierenvechten. Ze hebben, how bittersweet, ook model gestaan voor deze heerlijke zoetzure tapas. Je kunt van alles in de zoetzure oplossing marineren. Wil je de originele banderillas, rijg dan de volgende ingrediënten aan een lange houten prikker:
- 24 kapper(-appeltjes)
- 24 stukjes augurk
- 24 groene olijven met piment
- 24 blokjes rode paprika
- 24 zilveruitjes
Maak de zoetzure oplossing als volgt. Neem
- 8 dl witte wijnazijn
- 300 gr rietsuiker
- mosterdzaadjes
- 4 laurierblaadjes
Doe alles in een pan en zet dit op het vuur. Laat dit zo lang staan tot de suiker opgelost is. Koken is dus niet persé noodzakelijk.
Doe de oplossing in een schone, wijde pot die je kunt afsluiten. (Ik heb hier een grote vooraadpot van Ikea voor gebruikt) Zet de prikkers in de pot en giet het vocht erop. Zorg wel dat alle ingrediënten onder staan.
Na een dag of vier zijn de stukjes paprika nog heerlijk knapperig maar ook zoetzuur. Ik neem aan dat ze steeds zachter worden naar mate ze langer in het vocht staan.
Vlak voor het serveren prik je aan iedere prikker nog even een opgerold ansjovisje. |