Bijverdienen? Zinngeld (tip!)
Surfrace (tip!)
MoneyMiljonair Euroclix
Gratis Korting
Zorgpremie goedkoper?

Argentinië, van Iguazu tot Ushuaia

Gauchito Gil

18:11, 5/4/2008 .. 0 comments .. Link

Jaarlijks houden tienduizenden Argentijnen een pelgrimtocht naar de plaats waar volgens de legende, Antonio Mamerto Gil Núñez, beter bekend als Gauchito Gil, vermoord werd. Ze plaatsen kaarsen en wijn bij de gedenkplaats van de ´volksheilige´ en bedanken hem voor de mirakels die hij heeft verricht en vragen hem om meer.

Gil zou volgens de legende een gewone landarbeider geweest zijn, die verliefd werd of een relatie had met een rijke weduwe. Toen de broers van de weduwe en dhet hoofd van de Politie van de verhouding hoorden, beschuldigden ze Gil van diefstal en probeerden hem te doden. Om zich te redden nam hij dienst in het leger.  Nadat hij weigerde om als soldaat te vechten in de burgeroorlog deserteerde hij. Sindsdien leefde hij als een outlaw. Hij zou de buit van zijn rooftochten onder de armen verdeeld hebben en hen beschermd hebben. Na een tijdje zou de politieman hem gevonden hebben. Hij zou gefolterd geworden zijn terwijl hij aan de voeten aan een algarroboboom hing. Toen de politieman Gil uiteindelijk wilde doden zei hij: ...Uw zoon is heel ziek. Als je bij een gebed aan me vraagt om hem te redden, dan zal hij leven. Doe je dat niet, dan sterft hij... Daarna sneed de politieman de keel van Gil over. Terug thuis bad hij tot Gauchito Gil voor het leven van zijn zoon, die inderdaad heel erg ziek was. En ...zijn zoon genas... Dankbaar als hij was voor het leven van zijn zoon, begroef hij Gauchito Gil en maakte een schrijn, terwijl hij iedereen vertelde over het mirakel.

Daarom maken dus duizenden pelgrims elk jaar op 8 januari, de sterfdag van Gil, de reis naar Mercedes, Corrientes. Ze offeren allerhande dingen zoals nummerplaten, trouwkleren...om hem voor zijn mirakels te bedanken. Menig trucker heeft de woorden ´Gracias Gauchito Gil´ op zijn vrachtwagen geschilderd, omdat ze menen dat hij reizigers beschermt. In heel Argentinië vind je langs de kant van de weg offerplaatsen voor Gauchito Gil.De meeste pelgrims die om de hulp van Gauchito Gil smeken zijn katholiek maar de Rooms-Katholieke kerk wil hem niet als heilige erkennen en weten niet goed hoe ze met het fenomeen om moeten gaan. 

 


Leave a Comment

{ Last Page } { Page 65 of 77 } { Next Page }

About Me

Home
My Profile
Archives
Friends
My Photo Album

Links

(1)foto´s Argentinië
(2)foto´s Córdoba
(3)Universiteit Cordoba
(4)Sierras de Cordoba
(5)foto´s Villa Carlos Paz
(6)Che Guevara
(7)foto´s Capital Federal
(8)Jose de San Martin
(9)Urquiza
(10)Carlos Gardel
(11)Juan Manuel Fangio
(12)Juan Domingo Peron
(13)Eva Duarte de Peron
(14)Tango
(15)foto´s Buenos Aires
(16)Mar del Plata film
(17)foto´s Santa Fe
(18)Vlag van Argentinië
(19)Rosario-Victoria brug
(20)Hernandarias-tunnel
(21)Overstroming Santa Fe film
(22)foto´s Entre Rios
(23)Palacio San Jose
(24)foto´s Corrientes
(25)Estero del Iberá
(26)Gauchito Gil
(27)foto´s Misiones
(28)San Ignacio
(29)Iguazú
(30)Mate
(31)foto´s Chaco
(32)foto´s Formosa
(33)foto´s Salta
(34)Tren a las nubes film
(35)Hospedaje
(36)foto´s Jujuy
(37)Steenbokskeerkring
(38)Humahuaca
(39)Pucará van Tilcara
(40)foto´s Catamarca
(41)foto´s Tucumán
(42)Pachamama
(43)Quilmes
(44)foto´s La Rioja
(45)Talampaya
(46)Carlos Menem
(47)foto´s San Juan
(48)Valle de la Luna
(49)Difunta Correa
(50)foto´s Mendoza
(51)Las Leñas
(52)Tupungato
(53)foto´s San Luis
(54)foto´s Santiago del Estero
(55)Quechua
(56)foto´s La Pampa
(57)foto´s Tierra del Fuego
(58)Ushuaia
(59)Beaglekanaal
(61)Puerto Williams
(62)foto´s Santa Cruz
(63)Perito Moreno
(64)Perito Moreno film
(65)Lago Argentino
(66)Andescondor
(67)Mount Fitzroy
(68)foto´s Chubut
(69)Southern Right Whale film
(70)Southern Right Whale
(71)Peninsula Valdés
(72)Mara
(73)foto´s Río Negro
(74)Bariloche
(75)foto´s Neuquen
(77)foto´s eigenaardigheden
(78)foto´s Chileens Patagonië
(79)foto´s Iguaçu-Itaipu
(80)Itaipu
(81)foto´s falklandoorlog
(82)foto´s falklandoorlog
(83)foto´s Falklandeilanden
(84)foto´s Antartida
(85)reizen naar Argentinië
(86)reizen naar Argentinië
(87)foto´s Fauna in Argentinië
(88)foto´s Flora in Argentinië

Categories


Recent Entries


Friends

Geld verdienen met je website ? - Meer bezoekers via Autosurf - Zelf ook een weblog maken? - Cursus verhalen schrijven - Statistieken gratis proberen